Drukuj
środa, 13, październik 2021

Wspólnie z trenerami, zawodnikami i kibicami Stali Mielec wspieramy kampanię „Różowa kartka życia - RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI!”. Podczas meczu 18.10.2021 cały stadion wypełni troska o zdrowie kobiet i wspólne namawianie ich do udziału w badaniach profilaktycznych: mammografii, usg, samobadaniu piersi.

Wspólnie z klubem piłkarskim PGE FKS STAL MIELEC i Fundacją PIŁKA JEST PIĘKNA pokazujemy rakowi piersi RÓŻOWĄ KARTKĘ ŻYCIA.

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi, ale tak całkiem różowo nie jest, ponieważ wśród 5 tysięcy mielczanek, które nie wykonały profilaktycznej mammografii są kobiety z niezdiagnozowanymi guzkami, groźnymi dla życia. Kobiety w wieku 50-69 lat mogą wykonać bezpłatnie mammografię co 2 lata w naszym ośrodku, a jeśli w rodzinie był rak piersi, to bezpłatne badanie jest raz na rok. Wystarczy zadzwonić do rejestracji 17 582 40 60 i umówić się. Ponad 200 kobiet w Mielcu leczy się bądź leczyło w ostatnich kilku latach na raka piersi. Żyją, mają nadzieję.

Na raka piersi kobiety chorują najczęściej po 50 roku życia. Ten nowotwór można jako jeden z nielicznych wykryć poprzez profilaktyczną mammografię i wyleczyć całkowicie, jeśli został wykryty we wczesnym stadium. Obecnie leczenie raka piersi jest bardzo skuteczne, a nowotwór jest traktowany jak choroba przewlekła. Wczesne wykrycie raka piersi oszczędza życie i jeśli razem zagramy, zachęcając kobiety do badań profilaktycznych, na pewno wygramy!
Zachęcamy wszystkie Panie do konsultacji ze specjalistami – zbadajcie się i wygrajcie życie!

Jeśli masz 50 lat lub kończysz w tym roku przebadaj się bezpłatnie. Zadzwoń ☎ 17 582 40 60 ☎ i zarejestruj się dziś. Zrób to także, jeśli bliska Ci kobieta jest w tym wieku i nie wykonała jeszcze profilaktycznej mammografii piersi.