Drukuj
poniedziałek, 18, marzec 2019

11 marca 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja na temat Profilaktyki i promocji zdrowia – wyzwań i szans. Jakie mamy spostrzeżenia z perspektywy doświadczeń wdrażania projektu POWER? O tym właśnie dyskutowaliśmy z profesjonalistami medycznymi, przedstawicielami kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi, organizacji pacjenckich oraz innych podmiotów realizujących zadania z zakresu zdrowia publicznego i samorządowcami.

 


Dzisiejsze spotkanie to dobra okazja dla Ministerstwa Zdrowia do podsumowania realizacji projektu, który miał ma celu przygotowanie programów polityki zdrowotnej. – powiedziała Katarzyna Przybylska – Zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Strategii. Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami oraz poruszyć kwestię aktualnych wyzwań w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki chorób – dodała.

W dyskusji uczestniczyła Łucja Bielec, dyrektor Ośrodka Diagnostycznego Fundacji SOS Życie z Mielca. 

Druga sesja, pozwoliła na przedstawienierozwiązań systemowych w obszarze profilaktyki i promocji zdrowia. Wprowadzeniem był wykład na temat głównych wyzwań dla zdrowia Polaków.

Ostatnim elementem konferencji był panel na temat skutecznych narzędzi profilaktyki i promocji zdrowia. Tu skupiono się na nowoczesnej komunikacji w zdrowiu publicznym (także w internecie) oraz podejściu do kwestii zdrowia publicznego w krajach europejskich. Nie pominięto również tak ważnej dla wszystkich perspektywy pacjenta.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób. Każdemu uczestnikowi dziękujemy za aktywny udział!

za : zdrowie.gov.pl