Drukuj
piątek, 26, lipiec 2019

Według badań przeprowadzonych przez niemiecką fundację, wynika, że obecnie w Niemczech istnieje 1400 szpitali, a tak naprawdę wystarczyłoby 600. Dlaczego?

Zgodnie ze stwierdzeniem naukowców berlińskiego Instytutu Badań Medycznych, wiele ośrodków medycznych nie jest wystarczająco przystosowanych do tego, aby przynieść ratunek pacjentowi. Brak koniecznego wyposażenie, niedoświadczony personel medyczny, czy też zbyt małe placówki, to powody, dla których nie zawsze jesteśmy w stanie otrzymać potrzebną nam pomoc.

Co należy z tym zrobić, zamknąć szpitale? Według wspomnianej wcześniej niemieckiej fundacji, zamknięcie połowy placówek medycznych zlikwiduje powstały problem. Ich zdaniem trafiając do szpitala powinniśmy być spokojni o to, że niezbędna nam pomoc zostanie udzielona.

Ten problem nie dotyczy jedynie Niemców, ale od lat występuje także w Polsce. Zostało stworzonych zbyt dużo szpitali powiatowych, a przeszkodą w ich połączeniu jest polityka. Powstawanie powiatowych placówek medycznych pozytywnie wpływa na wyniki wyborów, natomiast zamknięcie szpitala mogłoby spowodować negatywne rezultaty wyborcze.