Drukuj
niedziela, 08, lipiec 2018

W warszawskim Multikinie Ursynów, miała miejsce premiera nowego spotu kampanii BreastFit – Kobiecy biust – Męska sprawa.

Fabuła nowego spotu przedstawia sylwetki kobiet z zaawansowanym rakiem piersi, które żyją w cieniu choroby, przez co są niewidzialne dla społeczeństwa i systemu. Bohaterki filmu, to podopieczne fundacji OnkoCafe, które o swojej chorobie mówią otwarcie – „zaawansowany rak piersi”, przełamując tabu i rozpoczynając publiczną dyskusję nt. zaawansowanego raka piersi przekazując wszystkim wiadomość: Od dziś nie chcemy być niewidzialne!

Jak wskazują dane, w Polsce rak piersi stanowi ok. 23 proc. wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u kobiet. Tymczasem do postaci zaawansowanej rak piersi rozwija się u ok. 30 proc. chorych kobiet. Zaawansowany rak piersi to nie tylko osobista tragedia, to także istotny problem społeczny, który dotyka najbliższych pacjentki i ma wpływ na całe społeczeństwo. Dlatego kampania BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa zwraca uwagę na istotną rolę najbliższych we wsparciu kobiety w chorobie.

ZOBACZ SPOT