Drukuj
czwartek, 13, wrzesień 2018

W każdy czwartek, począwszy od 13 września 2018 roku specjaliści fundacji SOS Życie z Mielca będą prowadzić warsztaty edukacyjne z profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi w siedzibie mieleckiej fabryki Lear Corporaton. Dodatkowo dzięki pracodawcy, aby ułatwić dostęp pracownic do badań pod koniec każdego miesiąca przy zakładzie zatrzyma się cytomammobus fundacji.

To innowacyjne działanie realizuje Fundacja SOS z Mielca w ramach programu „Zdrowe i aktywne kobiety”. To dofinansowany przez Unię Europejską, a dokładnie RPO projekt, w ramach którego kompleksowe badania mammograficzne i cytologiczne wraz z pogłębioną diagnostyką do postawienia ostatecznej diagnozy, uzupełniają warsztaty edukacyjne.

- Zależy nam bardzo i jest to naszą misją i celem, żeby kobiety, które nie miały dotąd takiej świadomości, że bezwzględnie należy uczestniczyć w programach profilaktycznych, żeby po uczestnictwie w naszych działaniach, na zawsze zmieniły swoje nawyki, podejście do własnego zdrowia. Nasze warsztaty uczą kobiety, że zdrowie zależy tylko i wyłącznie od nich samych. Cieszę się, że firma Lear rozpoczyna z nami współpracę - mówi Łucja Bielec, dyrektor Ośrodka Diagnostycznego Fundacji SOS Życie w Mielcu.

Fundacja SOS Życie realizuje swój projekt do 2020 roku i chce dotrzeć ze swoimi działaniami do wszystkich podkarpackich gmin i powiatów. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi podkarpackimi przedsiębiorcami, którzy dbają o zdrowie zatrudnionych kobiet. Pracodawcy mają obowiązek wysyłać swoich pracowników na badania okresowe, ale dobrze by było, gdyby pamiętali także o badaniach profilaktycznych dla kobiet!