Drukuj
czwartek, 08, listopad 2018

Dziś w Tarnobrzegu odbywa się pierwsze Regionalne Forum Pacjentów Onkologicznych. Dla uczestników zaplanowano ciekawy cykl wykładów. Gościem forum jest Łucja Bielec, która opowie o pracy ośrodka Fundacji SOS Życie na terenie Tarnobrzega. 

 

Forum odbywa się z udziałem specjalistów z zakresu onkologii, m.in. wyzwania i oczekiwania pacjentów w onkologii, profilowanie genowe w walce z rakiem, żywienie onkologiczne. 

Tarnobrzeg należy do kategorii "białych plam" - jeśli chodzi o udział kobiet w badaniach profilaktycznych. Chcemy to zmienić, dlatego pojechaliśmy z naszym cytomammobusem własnie do Tarnobrzega. 

Populacja dla programu wczesnego wykrywania raka piersi miasto Tarnobrzeg: 7 466 kobiet. Program wczesnego wykrywania raka piersi. Wykonano 690 mammografii, wykryto 16 zmian, w tym 3 nowotwory. Z populacji kobiet dla wczesnego wykrywania raka piersi przebadano 9,26%, z tego wykryto 2,32 nowotworów.

Populacja dla programu wczesnego wykrywania raka szyjki macicy miasto Tarnobrzeg: 12 201 kobiet. Program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Wykonano 261 cytologii, wykryto 7 zmian przednowotworowych, w tym 1 rak. Z populacji kobiet dla wczesnego wykrywania raka szyjki macicy przebadano 3,26%, z tego wykryto 2,68 nowotworów.