Dla ratowania życia i zdrowia

Fundacja SOS Życie szczególnie skupiła swoją działalność na ratowaniu życia i zdrowia kobiet zagrożonych rakiem piersi i rakiem szyjki macicy. Poprzez działalność Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie i CytoMammobusu ułatwia dostęp do programów profilaktycznych wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapewniamy kobietom z regionu podkarpacia wysokiej jakości kompleksową i specjalistyczną diagnostykę.

 

Fundacja SOS Życie prowadzi edukację zdrowotną, zwiększa świadomość i wiedzę o profilaktyce nowotworowej, a także propaguje samobadanie piersi. Niesie także pomoc chorym dzieciom i młodzieży potrzebującym operacji transplantacji szpiku kostnego oraz potrzebującym pomocy w leczeniu innych schorzeń.

 

Fundacja SOS Życie angażuje się w promocję zdrowia w całym kraju poprzez obecność jej przedstawicieli na konferencjach, kongresach oraz spotkaniach z instytucjami, samorządem oraz innymi organizacjami pozarządowymi.

 

 

 

Pro Publico Bono 

Jesteśmy Laureatem Konkursu Pro Publico Bono 2003 i 2006, pozostając w trwałej współpracy z instytucjami dobra wspólnego zrzeszonymi wokół tej idei.

W 2022 roku wraz z wybuchem wojny w Ukrainie zaangażowaliśmy się w pomoc, tworząc z innymi podkarpackimi organizacjami Grupę Parasol. Za to wspólne, spontaniczne i apolityczne działanie otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego" w kategorii "Dzieło – przedsięwzięcie, projekt".

Razem można więcej 

Fundacja SOS Życie od 2022 roku jest członkiem Podkarpackiej Federacji Organizacji Obywatelskich PARASOL.

Współpracujemy z wieloma organizacjami społecznymi, a niektórych z nich jest współzałożycielem. 
Należą do nich:

•   Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi,
•   Ogólnopolska Federacja Kobiet Po Mastektomii, 
•   Polski Komitet Zwalczania Raka,  
•   Polska Unia Onkologii, 
•    Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej.

Fundacja ściśle współpracuje z większością samorządów województwa podkarpackiego. Wspierają nas, szczególnie w organizacji badań w cytomammobusie, Wójtowie, Burmistrzowie i Prezydenci oraz Starostowie. Gdyby nie ścisła partnerska współpraca oraz wsparcie wykonywanie bezpłatnych badań dla kobiet w małych miejscowościach byłoby ograniczone i często niemożliwe.

Szczególnymi samorządami, które nas wspierają jest Powiat Lubaczowski, gminy Powiatu Mieleckiego: Padew Narodowa, Przecław, Czermin, Wadowice Górne i Gawłuszowice.

Kontakt

Fundacja SOS Życie w Mielcu 
ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec
Bank PBS Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Nr Konta: 03 8642 1168 2016 6806 8895 0001

NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie
ul. Tańskiego 2, 39-300 Mielec 
tel. +48 17 582 40 60 lub +48 17582 40 61
fax +48 17 582 40 60
INFOLINIA 0 801 08 09 10 (pon-pt, godz. 9-16)
Czynne pon - pt godz. 8-17
e-mail: fundacja@sos-zycie.pl

Real time web analytics, Heat map tracking