Kolbuszowscy samorządowcy wszystkich szczebli zadeklarowali współpracę z Fundacją SOS Życie. Takie deklaracje padły na konwencie wójtów i burmistrzów powiatu kolbuszowskiego, w którym udział wziął również starosta kolbuszowski Józef Kardyś.

Wszystko wydarzyło się tuż po wystąpieniu Łucji Bielec, założycielki Fundacji SOS Życie, która przedstawiła uczestnikom konwentu statystki dotyczące badań profilaktycznych kobiet w powiecie kolbuszowskim. Liczby przekonały władze samorządowe, bowiem okazało się, że powiat kolbuszowski jest jedną z kilku białych plam na mapie całego Podkarpacia, czyli miejscem, gdzie tylko znikomy procent kobiet został przebadany w kierunku wczesnego rozpoznania raka piersi i raka szyjki macicy.

 

- Przez niemal 30 lat naszej działalności odwiedziliśmy powiat kolbuszowski 20 razy, a w Cmolasie jesteśmy dwa razy do roku – przypominała Łucja Bielec. – Wszystko dlatego, że chcemy zachęcić kobiety do badań. Chcemy też, w ramach naszego najnowszego, unijnego projektu, realizowanego od ubiegłego roku,  podczas zajęć edukacyjnych uświadomić mieszkającym tutaj paniom , co to jest profilaktyka,  jak dbać o własne zdrowie, i że od tego nie jest wyłącznie lekarz rodzinny, ale że my kobiety, same też możemy wiele zdziałać. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w dotarciu do pań w wieku od 25 do 67 lat. Szczególnie chcemy dotrzeć do kobiet czynnych zawodowo. Prosimy o to, bo chcemy zaopiekować się mieszkającymi tutaj kobietami od A do Z,  czyli od zajęć edukacyjnych, poprzez badania profilaktyczne,  pełną diagnostykę, jeśli znajdziemy chore kobiety,  i w końcu, jeśli zajdzie taka potrzeba, po pobyt w szpitalu specjalistycznym i niezbędne leczenie.

Dowodem na to, że Fundacja potrafi pomagać, była przedstawiona zebranym karta informacyjna jednej z pacjentek, (jej dane zostały oczywiście ukryte) u której podczas badania profilaktycznego rozpoznano chorobę nowotworową. Okazało się, że kobieta została w ciągu miesiąca zdiagnozowana, przebadana i zoperowana.

 

Kontakt

Fundacja SOS Życie w Mielcu 
ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec
Bank PBS Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Nr Konta: 03 8642 1168 2016 6806 8895 0001

NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie
ul. Tańskiego 2, 39-300 Mielec 
tel. +48 17 582 40 60 lub +48 17582 40 61
fax +48 17 582 40 60
INFOLINIA 0 801 08 09 10 (pon-pt, godz. 9-16)
Czynne pon - pt godz. 8-17
e-mail: fundacja@sos-zycie.pl

Real time web analytics, Heat map tracking