Ważne! – warto już zadzwonić tel: 17 582 40 60 i zarejestrować się na bezpłatne badanie mammografii i cytologii z kwalifikacją przez NFZ do Rzeszowa. W naszym CytoMammobusie badania wykonamy bezpłatnie!

Dzień Zdrowia, który zostanie zorganizowany obok budynku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 83, przed siedzibą Uniwersytetu Rzeszowskiego - Instytutu Muzyki to wydarzenie dające możliwość skorzystania szerokiej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji medycznych.

Głównym celem Dnia Zdrowia jest promowanie prozdrowotnego stylu życia oraz zmobilizowanie mieszkańców Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego do poszerzenia wiedzy
o badaniach profilaktycznych i zachowaniach prewencyjnych dla zdrowia.

Partnerem wydarzenia jest nasz Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie z Mielca, który w cytomammobusie od g. 11-17 przeprowadzi mammografię dla kobiet 50-69 lat oraz cytologię dla kobiet 25-59 lat. Fundacja również zapewni badanie znamion na skórze przez lekarzy dermatologów z Kliniki Dermatologii Szpitala Klinicznego im. F.Chopina w Rzeszowie.

O zdrowiu publicznym

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, której pracownicy przybliżą zakres swojej działalności, odpowiedzą na pytania, udzielą informacji z zakresu zdrowia publicznego. W ramach profilaktyki zatruć pokarmowych zaprezentują wystawę grzybów jadalnych i podobnych do nich trujących. Pracownicy Epidemiologii udzielą informacji dotyczących sczepień ochronnych. Dostępne będą materiały informacyjne i edukacyjne w formie ulotek, broszur, książeczek z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych i cywilizacyjnych. Dla osób palących przeprowadzone zostaną badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Profilaktyka 40+ czyli zbadaj się darmowo

Jednym z partnerów Dnia Zdrowia jest Centrum Medyczne Medyk, który od godz. 7.00-11.00 w busie profilaktycznym przeprowadzi pakiet badań z zakresu Profilaktyki 40 Plus. Natomiast od 11.00-17.00 przygotuje dla mieszkańców punkt darmowych szczepień przeciw Covid, badanie zmian skórnych, pokazy pierwszej pomocy medycznej i porady dietetyka.

Dostęp do badań diagnostycznych

W wydarzeniu weźmie udział Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2, którego lekarze będą udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, przeprowadzą spirometrię, zmierzą ciśnienie krwi, poziom cukru, wykonają test na Helicobacter pylorii. Udostępnią również zaproszenia na bezpłatne badania diagnostyczne tomografii oczu i densytometrii.

Udział w Dniu Zdrowia potwierdziło Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, które przygotowało stoiska medyczne z zakresu nowotworów piersi, szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi na fantomach. Natomiast Stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka” będzie udzielało porad dla kobiet po mastektomii oraz promowało działalność pomagającą powrót do zdrowia po chorobie.

Partnerami wydarzenia są również: Gabinet dietetyczny Bonne Sante, który poprowadzi badanie analizy składu ciała. Optomedyka, -badanie wzroku. Audica -badanie słuchu.

NFZ i podkarpacie stowarzyszenie PSAR

Na stoisku Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uzyskamy informację o realizowanych programach profilaktycznych, będziemy mogli również zapisać się na pomiary w Kiosku Profilaktycznym.

Swoje stoisko będzie miało również Podkarpackie Stowarzyszenie Dla Aktywnych Rodzin oraz Centrum Rozwoju Psychofizycznego  TUTU, które udziela wsparcia rodzinom i dzieciom uciekającym przed wojną w Ukrainie.  Umożliwią również skorzystanie z badań cytologicznych i mammograficznych kobietom z Ukrainy bez względu na wiek.

 

Kontakt

Fundacja SOS Życie w Mielcu 
ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec
Bank PBS Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Nr Konta: 03 8642 1168 2016 6806 8895 0001

NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie
ul. Tańskiego 2, 39-300 Mielec 
tel. +48 17 582 40 60 lub +48 17582 40 61
fax +48 17 582 40 60
INFOLINIA 0 801 08 09 10 (pon-pt, godz. 9-16)
Czynne pon - pt godz. 8-17
e-mail: fundacja@sos-zycie.pl

Real time web analytics, Heat map tracking