Nowa Prezes stowarzyszenia Antonina Wolak powitała na wstępnie wszystkich szacownych gości, w tym. m.in. posłankę Krystynę Skowrońską oraz starostę powiatu mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza. Na zaproszenie odpowiedziały także rehabilitantki, psycholog oraz wolontariuszka, która na co dzień wspierają fachową pomocą kobiety po chorobie nowotworowej piersi. Bardzo wzruszającym momentem dla wszystkich było wspomnienie Pani Krystyny Żmudy, która w ubiegłym roku zmarła po długiej chorobie. „Dziś patrzysz na nas z obłoków i chyba się cieszysz, że my mamy szczęście i możemy radowac się życiem, bo szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to czego nie zabiera" – mówiła prezes. 

Wiele podziękowań nie tylko ze strony amazonek, ale także od władz samorządowych otrzymała Łucja Bielec, która w 1996 stworzyła Klub Amazonek przy Fundacji SOS Życie w Mielcu. Wzruszona, odebrała kwiaty i w kilku słowach podkreśliła, jak ważna jest dla niej praca na rzecz innych, a takie chwile wytchnienia od codziennych trudów.

Przyjęcie, na którym zebrało się prawie sto amazonek przygotowali uczniowie z klas I d/g i III d/g z Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Technicznych nr 3 w Mielcu pod okiem opiekunek Pani Marii Loc i Bożeny Zborowskiej. Całość tej oprawy wykonana została w ramach pomocy wolontariackiej na rzecz amazonek. Do zabawy przygrywał specjalnie na tę okazję zespół muzyczny.

Spotkanie rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu amazonek, a atrakcją wieczoru był wyjątkowy pokaz mody. W modelki wcieliły się amazonki z Krakowa, a stroje specjalnie dla nich uszyła Ola Orlik, projektantka mody. Pokazały w kilku oryginalnych występach uwodzicielską kabaretową kreację w stylu lat 30., kolorowe kostiumy rodem z Afryki oraz małą czarną w różnych wariacjach. Publiczność była zachwycona, nagradzając pokaz głośnymi brawami i owacją na stojąco. Ta forma psychoterapii amazonek jest niezmiernie skuteczna, ponieważ przynosi ogromną radość uczestniczkom oraz widzom. Pokazuje, że kobiety po leczeniu raka piersi mogą znaleźć ciekawy sposób samorealizacji, również jako modelka.

Kontakt

Fundacja SOS Życie w Mielcu 
ul. Wrzosowa 16, 39-300 Mielec
Bank PBS Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Nr Konta: 03 8642 1168 2016 6806 8895 0001

NZOZ Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie
ul. Tańskiego 2, 39-300 Mielec 
tel. +48 17 582 40 60 lub +48 17582 40 61
fax +48 17 582 40 60
INFOLINIA 0 801 08 09 10 (pon-pt, godz. 9-16)
Czynne pon - pt godz. 8-17
e-mail: fundacja@sos-zycie.pl

Real time web analytics, Heat map tracking